Ziemeļu tautu reliģisko ticību sistēma
Daudzām ziemeļu tautām ir raksturīgs priekšstats par dvēseles nemirstību un reinkarnāciju – dvēseles atgriešanās pie cilvēkiem jaundzimušā izskatā. Šādi uzskati radīja ne tikai visnotaļ mierīgu attieksmi pret nāvi, bet arī labprātīgu aiziešanu no dzīves. Eskimosiem, čukčām un korjakiem cilvēks, esot slims, vecs, bezpalīdzīgs vai ja tam bija vēlme nomirt aiz bēdām, nabadzības vai citu iemeslu dēļ, lūdza kādu no radiniekiem vai draugiem nogalināt viņu ar šķēpa vai naža palīdzību, vai nožņaugt ar siksnu. Tika uzskatīts, ka šādu prasību nedrīkst neizpildīt. Tāpat tika uzskatīts, ka aizkapa dzīvē cilvēkam būs nepieciešami tie paši priekšmeti, kādus viņš tika lietojis dzīves laikā, tāpēc visu nepieciešamo nolika aizgājējam blakus.
Reinkarnācija rietumu kultūrā
Rietumos kristīgā baznīca un vēlāk arī zinātne gadsimtiem ilgi nomāca jebkādu interesi par reinkarnāciju, par iepriekšēju eksistenci un par apziņas eksistēšanu atsevišķi no ķermeņa. Un tomēr visā rietumu kultūras pastāvēšanas laikā vienmēr ir bijuši domātāji, kuri izprata apziņas nemirstību un dvēseles pārmiesošanos un centās aizstāvēt šos uzskatus. Daudzi filozofi, rakstnieki, mākslinieki, zinātnieki un politiskie darbinieki uztvēra nopietni šo ideju. XIX gs. vācu filozofs Artūrs Šopenhauers ir atzīmējis:
“Ja aziāts man paprasītu definēt jēdzienu „Eiropa”, man būtu jāatbild sekojoši: „Tā ir pasaules daļa, kurā akli un stūrgalvīgi tic tam, ka cilvēks ir radies ne no kā un šī piedzimšana ir viņa pirmā reize šai pasaulē”.
Informācijas avot Tainoe.ru/chel/ch_reinkaratcia.
Tulkots speciāli priekš Reinkarnistes Ingas.
Pieskarties Reinkarnācijas esamībai varat atnākot uz semināru vai individuālo seansu .
Raksta pārējās daļas sadaļā REINKARNĀCIJA. Klikšķini, lai pārietu uz sadaļu.
Pilna vai daļēja raksta izmantošana ir atļauta tikai ar aktīvu avota atsauci uz mājas lapu reinkarnacija.com.lv. Linkam uz avotu ir jābūt tiešam un aktīvam.
Leave a Reply