Reinkarnācija un reliģija 10.daļā

Drūzidrizi_ak

Drūziem, kuri ir pazīstami arī kā Sīrijas sufi, reinkarnācija ir pamatprincips, uz kura pamata ir būvēta viņu mācība. Šis sinkrētiskais islāma atzars veidojās XI.gs. un ortodoksālajā islāmā tiek uzskatīts par ķecerīgu. Tā dibinātājs ir Fatimids halifs al Hakima. Daži drūzi apgalvo, ka viņi ir vajāto mistiķu, kuri raduši patvērumu Persijā, pēcteči. Citi norāda uz savu radniecību ar pravieša Muhameda tēvoci Hemsu, kurš 625.gadā, „slepeno gudrību” meklējot, apmeklēja Tibetu. Šī mācība ir izplatīta lielākoties starp Libānas, Jordānijas un Sīrijas iedzīvotājiem, bet pēdējā laikā tā arvien redzamāk ietekmē ortodoksālos musulmaņus.

Jethro shrine and temple of Druze in Hittin, northern Israel

Jethro shrine and temple of Druze in Hittin, northern Israel

Viduslaikos daudzi filozofi un domātāji, kuri nepiederēja kristietības ortodoksālajam atzaram, vajāšanas rezultātā bija spiesti pamest Eiropu. Daži no viņiem nonāca Persijā, citi devās uz Arābiju vai pat Indiju.  Kristieši – gnostiķi iepazīstināja arābus ar grieķu filozofiju un no tās nākušo gnosticismu; nestoriāņi atnesa uz Arābiju neoplatonisko mācību, bet ebreji – kabalas rakstus. Hermētiķu mācība arī iedzīvojās Tuvajos austrumos. Aptuveni tajā pat laikā al Bīrūnī veica savu ceļojumu uz Indiju, kur studēja hinduisma klasiskos reliģiskos rakstus, daži no kuriem vēlāk tika pārtulkoti arābu un persiešu valodās un tika izplatīti par visu Arābijas teritoriju. Tādā veidā, tajā brīdī, kad radās „ķeceri” drūzi, reinkarnācijas doktrīna paguva ieiet islāma ticībā un no jauna tikt izstumta no tās. Pēc dažu pētnieku domām, ir grūti spriest, kur ir ķecerība un kura ir sākotnējā un patiesā Korāna mācība. Ar laiku ticīgie musulmaņi nodevās slepenās, ezoteriskās jēgas meklējumos Korānā. Pats Muhameds apgalvoja, ka Korāna gudrība, galvenokārt, balstās uz apslēpto nozīmi viņa vārdos: Korāns tika „sūtīts septiņos dialektos un katram viņa dzejolim ir divas nozīmes – acīmredzamā un slēptā… Es saņēmu no Dieva sūtņa divējādas mācības. Vienu es sludinu… bet, ja es atklātu cilvēkiem otru, tad šīs zināšanas saplosītu tiem rīkles”. Pēc dažu pētnieku domām daudzos tekstos šī „slepenā nozīme” iekļauj sevī dvēseļu pārmiesošanās teoriju, kura ar laiku tika aizmirsta.

Informācijas avot Tainoe.ru/chel/ch_reinkaratcia.

Tulkots speciāli priekš Reinkarnistes Ingas.  

Ļoti labi aprakstīti pētījumi par Drūziem “Lielajā reinkarnācijas grāmatā”

Pieskarties Reinkarnācijas esamībai varat atnākot uz semināru vai individuālo seansu .

Raksta pārējās daļas sadaļā REINKARNĀCIJA. Klikšķini, lai pārietu uz sadaļu.

Pilna vai daļēja raksta izmantošana ir atļauta tikai ar aktīvu avota atsauci uz mājas lapu reinkarnacija.com.lv. Linkam uz avotu ir jābūt tiešam un aktīvam.

Padalīties sociālajos tīklos

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
comments powered by HyperComments

Leave a Reply